Anja Abaküs

Okulumuz bu yıl hizmete girecek olan Anja Abaküs mental aritmatik ile çocuklarımızın matematikle tanışıp var olan yeteneklerini ortaya çıkararak, eğlenceli bir şekilde okul ve özel hayatlarında başarıyı tadacaklardır. Yine 7-14 yaş grubumuz ANJA ABAKÜS ile matematik derslerinde sizleri bile şaşırtacak özel eğitmen eşliğinde başarılarını perçinleştirmek hedefimizdir.

 

ANJA ABAKÜS NEDİR

 

Anja Abaküs mental aritmetik Uzak Doğuda yıllardır okullarda uygulanan, çocuklarda hızlı zihinsel gelişim sağlayan ve  aritmetik beceriler kazandıran bir eğitim sistemidir. Bu eğitim sisteminde kullanılan programla çocukların   aritmetik işlem yapma hızlarını geliştirip, hesap makinası kullanmadan işlemleri saniyeler içinde yapmalarını sağlıyoruz.  Örn: 48 x 54=? gibi

Bilindiği gibi insan beyni sağ ve sol lob olarak ikiye ayrılır. Bir çok test sonucunda, beynin sol lobunun konuşma, matematiksel işlemler, diziler, sayılar ve analiz gibi konularda çok üstün olduğu mantıklı ve doğrusal çalıştığı tespit edilmiştir.

Yine beynin sağ lobunda, ritim, hayal kurma, renkler, boyut, müzik gibi fonksiyonların yapıldığı ortaya konmaktadır. Bu bilgilerin ışığında, günümüz başarılı insanı, beynin her iki yarısınıda dengeli bir şekilde kullanabilen ve gerektiğinde birinden diğerine kolalıkla geçebilen insan olarak değerlendiriliyor.